Tape in od A do Z 25.05.2020

Postup aplikace a na co si dát pozor

Tape in metoda je mezi ženami z celého světa čím dál více oblíbená. Stále však přetrvává obava, že páska, která tvoří spoj mezi prodlouženými a vlastními vlasy, nemůže být dost pevná na to, aby vydržela každodenní zátěž. Opak je pravdou…

Metoda Tape in funguje na principu speciální lepící pásky, která nedráždí vlasovou pokožku, přitom je odolná a vytváří tenký průhledný a především měkký spoj. Lepí se vždy 2 prameny k sobě a mezi nimi (přesně mezi páskami) je tenký pramen vlastních vlasů, skrze které se lepidlo na páskách spojí.

Aplikace:

 1. Vlasy den předem umyjte běžným čístícím šamponem a nepoužívejte žádné stylingové a pečující přípravky (kondicionér, masku, olej, lak, tužidlo, suchý šampon..). Šampon ideálně bez olejů, běžný kopřivový na důkladné odmaštění bude stačit.

 2. Na pásce, která bude zespodu, nechte jen tolik vlasů, kolik se přilepí. Zbytek oddělejte, jinak by se lepidlo nemohlo skrze velkou vrstvu vlasů dobře spojit.

 3. Přilepte vrchní pásku, aby přesně seděla na spodní. Spoj od středu do krajů pořádně umačkejte prsty, aby mezi páskami nebyl vzduch.

 4. Spoj pak vlasovou žehličkou nahřejte na asi 3s a znovu promačkejte nebo stiskněte kleštičkami (mohou být kleště na micro ring i jiné).

 5. Ihned po aplikaci si vlasy NEčešte. Počkejte alespoň hodinu.

 6. Po aplikaci nemyjte vlasy alespoň 2-3 dny a zabraňte styku s vodou nebo teplem (sauna apod.).

Pokud se budete při aplikaci držet těchto základních pravidel, pásky u sebe budou držet velmi pevně. Vydrží i návštěvu bazénu, wellness, koupání v moři apod.
Samozřejmě doporučujeme projít si náš návod na péči o prodloužené vlasy, který najdete ZDE a obsahuje důležité informace o technice mytí vlasů, péči apod.

Posunování pramenů

Po zhruba měsíci a půl nebo dvou, bude třeba použít speciální odstraňovací vodičku, aby spoje povolily. Vodičku nakapejte na horní hranu spojů a chvilku počkejte, až lepidlo povolí. Prameny půjde stáhnout nebo můžete použít hřebínek s kovovou vidlicí a pásky oddělit od sebe.
Lepidlo ve vlasech většinou nezůstane, nicméně pokud se tak stane, pomocí odstraňovače nebo delším působením masky na vlasy se ho snadno zbavíte. Použijte hřebínek s hustými štětinami.

Sundané prameny očistěte od zbytků lepidla a odstraňovače, pročešte a aplikujte vyživující kosmetku (spojům se vyhněte). Nechte uschnout přes noc a poté můžete aplikovat novou pásku na původní silikonový proužek.

! Upozornění !

Speciální páska je po zaschnutí velmi pevná a vydrží takřka cokoliv. Samozřejmě se ale nějak sundat musí a tak existuje pár výjimek a věcí, na které je třeba dát si pozor.

 1. Příliš mnoho vlasů mezi páskami – pokud je ve spoji, tzn. mezi páskami příliš mnoho vlastních vlasů, nemusí k sobě lepidlo z každé z nich dokonale přilnout a tím pádem není spoj tak pevný a je náchylnější na povolení.

 2. Kondicionér, maska, olejíček, zjemňující spreje apod. – tyto přípravky mívají vysoce hydratační a zjemňující účinky, tudíž při kontaktu s páskou naruší funkci speciálního lepidla, přípravek se na pásku nabalí a ta přestane lepit a prameny mohou sklouznout. Ovšem nezoufejte, neznamená to, že nesmíte používat Vaše oblíbené přípravky, jen by se neměly dostat ke kořínkům vlasů a tím pádem ke spojům, aplikujte je vždy pouze do délek, ideálně do posledních dvou třetin délky vlasů.

 3. Fén, žehlička, kulma – jak jste patrně viděla při aplikaci tape vlasů, aby páska lépe držela, spoj se zahřeje na několik sekund žehličkou, tím se lepidlo na pásce poroztaví, my spoj pořádně přimáčkneme, aby se lepidlo z obou pásek dobře spojilo a vše dokonale drželo. Pokud tedy ale někdy v průběhu nošení tape vlasů uděláte něco podobného, tzn. bude déle působit na pásku v jednom místě teplo, v podstatě uskutečníte opačný proces a páska může sklouznout, nebo se pásky od sebe posunou, vznikne mezi nimi mezírka a to může způsobit sklouznutí po nějakém čase. Co z toho plyne pro Vás? Nefoukejte fénem dlouho pouze na jedno místo, nepřejíždějte žehličkou na vlasy spoje a nedržte kulmu v blízkosti spojů.

 4. Kartáč nikdy nečešte vlasy mokré, vyvíjíte tím velký tlak a buď můžete pásky od sebe posunout, nebo spoj vytrhnete (kudrnaté vlasy češte řídkým hřebínkem velmi pomalu polosuché). Bezprostředně po aplikaci vlasů nečešte! Ať má páska prostor dostatečně zaschnout. (1 hodina bez česání po aplikaci by měla bohatě stačit) Určitě také doporučujeme používání speciálního kartáče na prodloužené vlasy.

 5. Mytí – po aplikaci tape in si nemyjte vlasy alespoň 2-3 dny, opět kvůli dokonalému zaschnutí pásky.

U nás na pobočce v Brně tape in metodou prodlužujeme, většina žen ji upřednostňuje právě kvůli její šetrnosti a vhodnosti pro všechny typy vlasů a po dodržení těchto několika pravidel, nemá nikdo problémy se sklouzáváním pásek.

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat na čísle 776 605 477.


Zpět na seznam novinek