Jak oživit vaše příčesky

Nejsou už vaše příčesky po čase stejně krásné jako bývaly? Vlasy působí unaveně z každodenního stylingu a namáhání? Jsou bez lesku? Mají suché konce? V tomto článku bychom vám rádi představili návod, jak vlasům vrátit jejich lesk a zdravý vzhled jen za pomoci několika jednoduchých kroků přímo u vás doma.

Na oživení vašich vlasů budete potřebovat šampon, kondicionér, vlasovou masku, tekutý silikon/tekuté krystaly na konečky vlasů, Tangle Teezer/Detangle nebo hřeben se širokými zuby a ochranný přípravek proti teplu. Doporučujeme vždy používat kvalitní profesionální kosmetiku, navrženou pro dodání hydratace.

jak oživit staré příčesky

  1. Napusťte umyvadlo nebo nádobu horkou vodou a přidejte do ní šampon. Šampon ve vodě důkladně rozmíchejte a vodu napěňte.
  2. Nyní můžete přejít k samotnému mytí vlasů. Vlasy opatrně vložte do vody (vždy každý pás zvlášť) a jemně je rukou myjte. Dejte pozor, abyste vlasy ve vodě zbytečně nezacuchali. Jemně vlasy zbavte nečistot, prachu a stylingových přípravků. Po umytí všech pásů můžete přistoupit k aplikaci kondicionéru.
  3. Naplňte umyvadlo vroucí vodou a do vody přidejte dvě polévkové lžíce kondicionéru. Poté do vody přidejte kapku tekutého silikonu na vlasy (tekuté krystaly), který dodá ještě více hydratace. Přípravky ve vodě rozmíchejte a následně do vody ponořte Vaše příčesky (můžete všechny pásky naráz). Vlasy vkládejte opravdu opatrně, abyste předešli jejich zacuchání mezi sebou a dbejte na to, aby byly všechny části příčesků opravdu ponořeny. Následně ponechte vlasy v lázni 10 minut.
  4. Po uplynutí 10 minut vlasy z lázně opatrně vyjměte a položte jednotlivé pásy vedle sebe na suchý ručník.
  5. Na každý pás (zbavený přebytečné vody – vymačkáním do ručníku) nyní aplikujte masku na vlasy. Po aplikaci masky nechte vlasy odpočívat na ručníku po dobu 30 minut.
  6. Po uplynutí zmíněné doby si do umyvadla napusťte studenou vodu (studená voda pomůže lépe uzavřít vlasovou kutikulu a zároveň uzamknout všechnu hydrataci uvnitř vlasového vlákna). Pásy ve vodě umyjte jednotlivě, opět dejte pozor, aby se Vám ve vodě nezacuchaly.
  7. Po umytí můžete pásy opět položit vedle sebe na ručník. Jednotlivé pásy můžete nyní opatrně pročesat pomoci Tangle Teezeru nebo kartáče se širokými zuby. S rozčesáváním začínejte u konečků a postupně se propracovávejte směrem ke kořínkům, vyhnete se tak zbytečnému poškození vlasových vláken.
  8. Po rozčesání můžete na vlasy aplikovat ještě kapku tekutého silikonu (tekutých krystalů) na vlasy pro extra hydrataci. Poté nechte vlasy na ručníku uschnout přes noc.
  9. Po uchnutí na vlasy aplikujte ochranný sprej proti teplu a jednotlivé pásy vyžehlete (žehlení pomůže uzamknout závěrečnou hydrataci silikonem/tekutými krystaly ve vlasovém vlákně a navíc vlasová vlákna krásně srovná a vyhladí). Nepřekračujte teplotu maximálně 180 stupňů.

před a po oživení prodloužených vlasů

Pokud budete postupovat podle tohoto návodu, vaše vlasy budou opět krásně lesklé, hydratované a plné života. Občasným oživením vašich příčesků odlehčíte vaší peněžence a vašim příčeskům výrazně prodloužíte jejich životnost.