Péče o prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy vyžadují péči. Jednou ustřižené vlasy již nedostávají výživu z kořínků a je tedy nutné jim věnovat zvýšenou pozornost a nelze očekávat, že po umytí budou vlasy vypadat jako kdybyste vyšli ze salonu. Nicméně péče není nijak složitá a postačí si osvojit jen několik pravidel, jejichž dodržováním můžete výrazně zlepšit také kvalitu vlastních vlasů.

Jak se starat o prodloužené vlasy permanentními metodami jsme pro vás shrnuli ZDE. Péči o Clip in vlasy a příčesky jako jsou culíky a ofiny můžete najít ZDE.

Zjednodušený návod zasíláme také v balíčku se zbožím a doporučujeme si jej projít. Některé zažité návyky při mytí nebo česání mohou mít neblahý vliv na kvalitu vlasů. Například česání za mokra nebo mytí krouživými pohyby.

Mytí

Je pro vás běžné, že máte vlasy po umytí zamotané a při rozčesávání je musíte občas téměř škubat? Zpozorněte! Pravděpodobně je to způsobeno technikou mytí. Naštěstí to má jednoduché řešení. Vyhněte se krouživým pohybům a drhnutí vlasů dlaněmi a ručníkem. Při mytí šamponem pohybujte prsty proti sobě po celé pokožce hlavy. Kondicionér či jiné pečující přípravky patří do délek vlasů a opět je aplikujte vmasírováním do vlasů. Ty předtím pročkejte od přebytečné vody (neždímejte ani nedrhněte ručníkem). Uvidíte sami, že vlasy budou i touto technikou dostatečně umyté a navíc bude podstatně snadnější je po proschutí rozčesat.

Ikdyž je to rychlejší, s prodlouženými vlasy se vyhněte mytí vlasů v předklonu. Bohužel můžete tímto způsobem vlasy u spojů zamotat.

Kosmetika

Zásadní roli hraje samozřejmě kosmetika. Na trhu je obrovské množství výrobků a není v našich silách vyzkoušet všechny, nicméně několik ověřených v naší nabídce máme. Není nutné používat přesně námi doporučenou kosmetiku. Vždy je ale dobré přípravky jiných značek vyzkoušet třeba na tenčím pramínku, abyste měli představu, jak působí. Zboží z drogerií nemusí být problém, nicméně na prodloužené vlasy jej nedoporučujeme. Vyhledejte spíše profesionální kadeřnickou kosmetiku, která působí skutečně do hloubky. Stejné to je i s barvami a přelivy nebo silver šampony.
Čistě přírodní kosmetika má bohužel často velmi vysušující učinky a na prodloužené vlasy se nehodí.

Je možné, že jste na vlastní vlasy dosud nepoužívali pečující kosmetiku (masky, oleje..). S prodlouženými vlasy je to však nutnost. Nemusíte kupovat vše, ale jedna kvalitní vlasová maska a vyživující olej by vám rozhodně neměly chybět. Podstatné je také použití. Před aplikací oplachovací masky i kondicionéru vlasy vždy promačkejte od přebytečné vody. Pokud tak neuděláte, vlasy budou příliš nasáklé vodou a jakákoliv péče po nich jen sklouzne.
Zvažte také bezoplachové sérum, které dodá vlasům výživu kdykoliv působí ''unaveně''.

Hřebeny

Kartáče a hřebeny používáme denně a většinou nám vydrží velmi dlouho. Při nákupu prodloužených vlasů proto zvažte, jaké kartáče používáte, protože mohou zásadně ovlivňovat kvalitu/kondici vlasů.
Nejdříve podotkneme, že je rozdíl, zda máte vlasy rovné či zvlněné/kudrnaté. Kudrnaté vlasy češeme vlhké, promačkané o přebytečné vody a vždy řídkým hřebenem! Mírně zvlněné a rovné vlasy češeme spíše suché a vhodné jsou kartáče typu Tangle Teezer nebo detangle. Rovné vlasy můžete česat prakticky jakýmkoliv kartáčem. Obecně nedoporučujeme však ty, které mají na koncích kuličky, protože mohou vlasy trhat.

Vlasy češte vždy pomalu, postupujte od konečků ke kořínkům. Při rychlém agresivním česání vlasy trháte a také více padají. Zkuste co udělá vlas, když jej v půli utrhnete. Zkrepatí, zkroutí se. Pokud tedy budete vlasy česat neopatrně, bude to znát a mohou se samozřejmě více cuchat. Delší vlasy při česání můžete přidržovat, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak na kořínky/spoje.


Závěrem můžeme shrnout, že upravit techniku mytí, používat vhodný kartáč a věnovat trošku pozornosti péči vám zaručí, že vlasy vydrží v dobré kondici po dlouhou dobu. Většina těchto pravidel navíc nejsou žádnými novinkami. Věnujte vlasům péči, aby pro vás mohly být skutečnou korunou krásy.